Upravit stránku

Jaký z vašich dvou druhů trávníku bych si měl vybrat?
Skoro na všechny druhy realizací je vhodný Trávníkový koberec AGRO CS, který splňuje jak okrasné, tak i zátěžové hledisko. Koberec Fotbal Profi je vhodný na silně zatěžované plochy (např. špičková fotbalová hřiště), které musí odolávat vysoké zátěži a rychle regenerovat.

Z čeho je složena travní směs?
Základem travní směsi jsou lipnice luční, které jsou ve směsi zastoupeny minimálně v 40% podílu. Další součástí jsou kostřavy červené a jílky vytrvalé. Všechny odrůdy jsou špičkové kvality a patří mezi nejlepší v Evropě.

Jak mám připravit půdu pro pokládku trávníkových koberců?
V podstatě se dá říci, že úplně stejným způsobem jako na výsev. Důležité je, aby substrát byl hlinitopísčitý a bez jakýchkoliv drobných nerovností.

Je potřeba před pokládkou substrát uválcovat?
Půda by měla být přiměřeně zhutněná. Může se zválcovat lehkým válcem, ale vrchní centimetr by měl být nakypřený.

Je potřeba zavlažovat substrát před pokládkou?
Určitě je to lepší, ale ne těsně před pokládkou. Stačí 2 dny předem, aby půda zůstala vlhká.

Je nutné substrát nahnojit před pokládkou?
Nutné to není, ale možné to je. Nejlepší je hnojivo zamíchat přímo do substrátu. Optimálním hnojivem je Garden Boom Pre-seed nebo Multigreen Starter.

Kolik máme nechat rezervu od obrubníků pro výšku přivezeného trávníku?
Běžně se dá počítat, že substrát by měl končit cca 1 - 1,5 cm pod obrubníky.

Jak mám přesně spočítat, kolik metrů čtverečných budu potřebovat?
Přesně stanovit na metr se to nedá. Platí ale poučka, že při výměře se počítá cca s 5% rezervou u pravidelných ploch a 10% rezervou při členitém pozemku.

Kolik dní dopředu mám nahlásit objednávku?
Běžně stačí zaslat písemnou objednávku 3 dny před požadovaným termínem dodání.

Kolik lidí budu potřebovat na pokládku trávníkových koberců?
To se těžko určuje. Záleží, jak jste zruční a jaké máte s pokládkou zkušenosti. Čtyři lidé jsou schopni za den položit 200 - 400 m2.

Jak rychle musí být trávník po dovozu položen?
Ideálně do 8 hodin po složení na místě realizace. Obecná poučka je do 24 hodin od dodání. Pokud ale teploty dosahují nad 25 °C je nutné trávník schovat do stínu.

Od jakého místa začít trávník na zahradě pokládat?
Trávník se začíná pokládat s nejdelší stranou pozemku. Důležité je, aby jednotlivé spáry na sebe nenavazovaly a trávník byl pokládán jako při stavbě cihlové zdi.

Co je nejdůležitější věcí po pokládce?
Základní a stěžejní věcí je trávník pečlivě zavlažovat! Trávník po položení dostatečně zavlažte vodou - v závislosti na počasí - a zálivku opakujte v menších dávkách 1 – 3x denně (dle počasí) po dobu dvou týdnů. Ráno doporučujeme 10 - 15 l/m2, odpoledne a večer pak 5 - 8 l/m2. Následně trávník zavlažujte jako klasický výsev, cca 10 l/m2 vody každý den, podle počasí.

Je potřeba trávník po pokládce válcovat?
Ano je to vhodné. Pouze ale lehkým válcem, a to šikmo ve směru pokládky.

Kdy začít trávník sekat?
Běžně se tento trávník začíná sekat 10 – 14 dní po pokládce. První seč se opět provádí šikmok položení trávníku.

Jak dlouho po pokládce by se měl trávník přihnojit?
Trávník přijíždí nahnojený už od nás. To znamená, že nejdříve za 3 týdny po pokládce. Optimální je používat prémiová hnojiva značky Garden Boom.

Za jak dlouho můžeme trávník běžně používat?
Po kobercích se může chodit prakticky okamžitě. Různé sportovní aktivity a více namáhavé zatížení, tak za 3 týdny po pokládce. Všeobecně platí, když už trávník neodtrhnete od substrátu.

Je potřeba koberce ošetřovat jiným způsobem než setý trávník?
Pouze první měsíc po pokládce. Jinak se udržuje naprosto stejným způsobem.

Jakým způsobem připravit trávník na zimu?
Důležité je pohnojit trávník v podzimní období hnojivem s vysokým podílem draslíku (např. Garden Boom Autumn) a ošetřit ho 2x preventivně fungicidními přípravky (například Ortiva, Topsin M 500).

Kde se dozvím další potřebné informace o trávníkových kobercích?
Nejlepší zdrojem informací jsou internetové stránky www.travnikovekoberce.cz, kde se dozvíte mnoho dalších a potřebných informací.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti