Upravit stránku

ŠPIČKOVÁ KVALITA - to jsou Trávníkové koberce AGRO CS

AGRO CS vlastní největší trávníkovou školku v České republice. Technologie pokládky trávníkových koberců je stará více než 100 let a stále se rozšiřuje i v našich podmínkách.
Trávník se pěstuje po dobu 10 – 12 měsíců a jakmile je dostatečně zakořeněný a kompaktní, slupuje se na pásy o šíři 53 cm a délce 189 cm (1 m2).

  • Historie sahá do roku 2004, kdy pěstební plocha činila 5 ha. O rok později to bylo 15 ha a v roce 2006 20 ha. Stoupající poptávka a zájem způsobili, že v současné době pěstujeme trávníkové koberce již na 35 ha.

Složení trávníkových koberců vychází z mnohaletých zkušeností společnosti AGRO CS a.s. se sestavováním travních směsí. Travní směs je speciálně připravená s ohledem na klimatické podmínky v ČR.

  • Travní koberce Park mají velmi dobré využití u novostaveb, v předzahrádkách rodinných domů a ve veřejných parcích. Díky dostatečné odolnosti vůči zatížení je lze také použít do brankovišť a na výměnu poškozených míst na sportovním hřišti. Druhým typem travního koberce, který pěstujeme je Fotbal Profi. Vyznačuje se vysokou odolností vůči zátěži a rychlou regenerací. Naše trávníkové koberce využívá většina českých prvoligových fotbalových hřišť.

AGRO CS je ryze českou společností, založenou v roce 1992. V té době navázala na činnost Agropodniku Česká Skalice, který sloužil zemědělcům v oblasti poradenství, skladování a aplikace hnojiv. Pro svůj rozvoj AGRO CS v následujících letech využilo odborných zkušeností a znalostí a v roce 1994 rozšířilo své aktivity o výrobu substrátů a malobalení hnojiv. Tuto činnost nadále systematicky rozšiřovalo a v současné době patří ve střední a východní Evropě k předním výrobcům substrátů, hnojiv a travních osiv.

V současné době pracuje v mateřské společnosti AGRO CS přes 250 zaměstnanců. Včetně dceřiných společností je to pak více než 700 zaměstnanců. Obrat společnosti přesahuje na domácím trhu 1,9 mld Kč (70 mil €). Dceřiné společnosti působí na Slovensku, Litvě, v Maďarsku a Rumunsku.

Činnost firmy AGRO CS je rozdělena do pěti hlavních divizí:

DIVIZE ZAHRADNÍ- vyrábí a dodává pro hobby i profi trh substráty, hnojiva, travní směsi a travní koberce, dekorační materiály, přípravky na ochranu rostlin a jiný zahradnický sortiment. Působnost divize je po celé střední a východní Evropě. Má výhradní zastoupení hobby balení hnojiva Kristalon.

DIVIZE AGROSLUŽBY – zajišťuje dodávky hnojiv včetně komplexního servisu zemědělcům a distributorům v České republice; prostřednictvím laboratoře akreditované ČIA nabízí a zajišťuje poradenství, odběry vzorků, fyzikálně chemické a mikrobiologické analýzy půd, hnojiv, kalů, krmiv, ovoce a zelenina apod.

DIVIZE STROJÍRENSKÁ - dodává technologické linky naskladňování, třídění, míchání a vyskladňování průmyslových hnojiv a substrátu, plničky pytlů a big bagů; provozuje stanici pohonných hmot, zajišťuje distribuci AdBlue a obalů na sypké hmoty.

DIVIZE BIOENERGIE - provozuje bioplynovou stanici o výkonu 1,4 MW na okraji města Jaroměř, na ni navazující kompostárnu. V obou zařízeních jsou zpracovávány suroviny rostlinného původu  - výstupem je elektrická energie, teplo k zásobování tepelné soustavy města Jaroměř a z kompostárny certifikovaný kompost pro využití v zemědělství. Divize také zajišťuje provoz vodní elektrárny na řece Úpě, a to ve výrobně-logistickém středisku AGRO CS v České Skalici.

DIVIZE PETFOOD - zajišťuje základní krmiva pro psy a kočky značky GRAND. Suroviny jsou zpracovávány výhradně z českých jatek a denní svoz tak zaručuje čerstvost výrobků. Firma si zakládá na výrobě o nejvyšší kvalitě, s ruční prací bez použití konzervantů a chemických přísad. Naše konzervy skutečně obsahují 98 – 100 % masa a další přísadu jako zeleninu, těstoviny atd.

Firma AGRO CS a.s. je majoritním vlastníkem v některých dalších společnostech:

ABEX Substráty a.s., AGROPODNIK ORLICE a.s., AGRO CS Slovakia a.s., AGRO CS HUNGARY Kft, AGRO CS Poland Sp. z.o.o., AGRO UKRAINE WEST, AGRO CS Ukrajina, AGRO CS Romania, Nahořanská a.s., AGRO Provodov a.s., BRIZANT A SISTEQO a rašeliniště Skuraty, ENGELMANN Czech.

 

Historie společnosti:

1974 - zřízen Agrochemický podnik, společný podnik (později Agropodnik); předmětem jeho činnosti bylo provádění služeb a prací v rostlinné výrobě pro členské organizace.

1992 – přeměna společného podniku na akciovou společnost; vznik AGRO CS spol. s r.o., které si pronajalo veškerý majetek Agropodniku a.s. a navázalo na jeho činnost; byla zahájena výroba substrátů, hnojiv a prodej zahrádkářských potřeb

1. 1 .1996 – změna právní formy ze společnosti s ručením omezeným na akciovou společnost.

1997 -  zahájila činnost první dceřiná společnost ABEX Substráty a.s.

2000 – zahájily činnost další dceřiné společnosti AGRO CS Poland Sp. z o.o., AGRO CS Hungary Kft., AGRO CS Slovakia a.s.

1. 1. 2003 – zanikl Agropodnik a.s.; AGRO CS a.s. jako hlavní akcionář převzalo jmění zaniklého Agropodniku

2004 – zahájila činnost dceřiná společnost AGRO CS Ukraine s.r.o., zabývající se těžbou černé a bílé rašeliny

2006 – AGRO CS a.s. se stala majoritním vlastníkem AGROPODNIKU ORLICE a.s. a zakoupilo středisko Bezděkov (výroba a balení přípravků na ochranu rostlin)

2007 – zakoupení areálu bývalé TIBY a následně úplná rekonstrukce a vybudování nového výrobního a logistického střediska V Lukách (kolaudace 2008)

2008 – kompletní přestavba výrobního závodu substrátů v České Skalici a spuštění bioplynové stanice v Jaroměři

2009 – založení dceřiné společnosti AGRO CS Romania S.r.l. a založení dceřiné společnosti v Litvě UAB Baloša – těžba rašeliny

2011 - založení dceřiné společnosti v Litvě UAB Aliu Durpynas – těžba rašeliny

2012 - 2013 - AGRO CS a.s. se stala vlastníkem majoritního podílu v zemědělském podniku NAHOŘANSKÁ a.s.

2015 - AGRO CS se stala majoritním vlastníkem zemědělského podniku AGRO PROVODOV a.s., dále vlastníkem společností BRIZANT A SISTEQO a rašeliniště Skuraty v Bělorusku a vlastníkem společnosti ENGELMANN CZECH

2018 - AGRO CS a.s. je jediným akcionářem zemědělských společností Nahořanská a.s. a AGROPROVODOV a.s.

2018 - došlo k nákupu 100% majetkového podílu ve společnosti JESENIČAN s.r.o.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti