Upravit stránku

Důležité: Trávník je jako živý tvor, potřebuje jíst a pít. Dostatečně zavlažujte!

ZÁVLAHA 
Trávník po položení dostatečně zavlažte vodou - v závislosti na počasí - a zálivku opakujte v menších dávkách 1 – 3x denně (dle počasí) po dobu dvou týdnů. Ráno doporučujeme 10 - 15 l/m2, odpoledne a večer pak 5 - 8 l/m2. Následně trávník zavlažujte jako klasický výsev.

SEČENÍ 
První sečení provádějte asi po 8 – 14 dnech nebo když trávník dosáhne výšky okolo 7 – 8 cm. Sečte šikmo ke směru položení drnů. Trávník zkracujte max. o 1/3 jeho délky (např. z 6 cm na 4 cm délky) jinak způsobíte trávníku stres. Toto platí po celou dobu pěstování trávníku. Trávník by měl být sekán 1 - 2x týdně. Běžná výška sečení by se měla pohybovat mezi 2 – 4 cm.

HNOJENÍ 
Trávníkové koberce začínejte hnojit po dvou až třech týdnech po položení. Nejvhodnějším způsobem je používání dlouhodobě působících hnojiv např. z řady Garden Boom, která dokáží dodávat živiny trávníku po dobu 6 - 10 týdnů. Ideálním způsobem je použití posypového vozíku nebo rozmetadla, které zajistí rovnoměrný a kvalitní rozhoz.

Bližší informace o hnojivech naleznete na www.agroprofi.cz. Vyžádejte si sestavení plánu hnojení na celý rok od našeho specializovaného manažera.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti